Aktualności

NO I POSZŁO

Zapowiadane wcześniej nowe metody realizacji kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników drogowych i spedytorów ruszyły zgodnie z planem, na początku września. Przez ten miesiąc funkcjonowania zupełnie nowych rozwiązań, dotychczas przez nas nie stosowanych, wniosek nasuwa się jeden. Dlaczego tak późno się na to zdecydowaliśmy! Zdziwiły nas dwa zjawiska. Pierwsze, to olbrzymie zainteresowanie kursem zdalnym z możliwością konsultacji bezpośrednich. Drugie, to bardzo mała ilość kontaktów telefonicznych Kursantów zarówno po filmach w kursie hybrydowych jak i zdalnym. Są dwie przyczyny tego zjawiska. Bądź filmy są tak zrozumiałe i wyczerpujące w zakresie przekazywanej wiedzy, że kontakt osobisty z osobą prowadzącą jest zbyteczny. Jest też druga możliwość. Kontakt ze mną podczas filmów był na tyle traumatycznym przeżyciem, że nikt nie chciał ryzykować zdrowiem, aby decydować się na pogawędkę.

Życie pokaże, która wersja jest bliższa prawdy.
[21-09-27]

WSZYSTKO GOTOWE, KONKURENCJO SORRY

Mamy już nagrane filmy do nowych realizacji kursów na certyfikat kompetencji zawodowych. Będą nimi, jak zapowiadałem wcześniej:

  • rozbudowana metoda hybrydowej realizacji kursu stacjonarnego, w którym bezpośrednie spotkanie poprzedza film przygotowujący do tego spotkania, a kończy film doskonalący zdobyte na spotkaniu umiejętności;
  • zdalna metoda uczestnictwa w kursie oparta na 3 filmach szczegółowo i zrozumiale przekazujących wymaganą wiedzę, przeplatana bezpośrednimi rozmowami z osobą prowadzącą zajęcie prezentowane na filmie. Więcej na ten temat przeczytasz tutaj.

Trwają próby funkcjonowania całego systemu udostępnia filmów. Ponadto przepracowujemy materiały szkoleniowe do potrzeb nowych metod realizacji kursów. Planujemy uruchomienie nowej formuły od 1 września 2021 r.
[21-08-15]

INSPIRACJE ZUS

Większość emerytów w Polsce zastanawia się jak przeżyć na emeryturze? Ja już nie muszę, gdyż po pierwszym przelewie emerytury zrozumiałem, że mimo iż wyglądał na świadczenie tygodniowe, był w istocie świadczeniem miesięcznym. Wziąłem się więc do roboty. Do każdego, nawet najbardziej innowacyjnego działania potrzebny jest impuls twórczy. Tę kwestię załatwił mi ZUS.

Przygotowałem dwa zupełnie nowe modele realizacji kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w transporcie drogowym.

Pierwszy z nich to rozbudowana metoda hybrydowej realizacji kursu stacjonarnego, w którym bezpośrednie spotkanie poprzedza film przygotowujące do tego spotkania, a kończy film doskonalący zdobyte na spotkaniu umiejętności.

Drugi to zdalna metoda uczestnictwa w kursie oparta na 3 filmach szczegółowo i zrozumiale przekazujących wymaganą wiedzę, przeplatana bezpośrednimi rozmowami z osobą prowadzącą zajęcie prezentowane na filmie.

Została nam kwestia nagrania przygotowanych scenariuszy i umieszczenia całości na portalu Vimeo celem dalszego udostępniania.
[21-06-24]

EMERYTURA POD PALMAMI

No i stało się. Dostałem z ZUS swoją pierwszą emeryturę. Przed laty zapewniali emerytów, że jesień swojego życia będą spędzać pod palmami, więc poleciałem i ja przehulać pod palmami swoją pierwszą emeryturę. Wczasy były tygodniowe z przelotem tam i z powrotem. Starczyło emerytury na przeloty i jeden dzień w hotelu. Wziąłem. Ten dzień w hotelu był taki sobie, ale pozostałe to już faktycznie pod palmami. All inclusive, czyli wszystko w cenie, ale pobyt pod palmami miałem darmo, więc musiałem żebrać na jedzenie. Cały dzień na słońcu, wschody i zachody słońca były moje, nieograniczony dostęp świeżego powietrza, a ile znajomości zawarłem. Urzędowałem w grupie rodaków, których biuro podróży zbankrutowało, a w kraju o nich zapomnieli. Patrzyli na mnie z zazdrością, bo ja powrót miałem zapewniony. Nie sądziłem, że emerytowi pod palmami ktoś może czegokolwiek zazdrościć, a jednak może.

Kochany wuju ZUS-ie jestem Ci wdzięczny, że tak hojnie mnie obdarzasz tym czymś, co nazywasz świadczeniem emerytalnym. Pozwoliło mi to zrozumieć czym jest okres emerytury. To czas, w którym, jeśli chcesz przeżyć, to na poważnie musisz wziąć się do roboty.
[21-05-12]

IDZIEMY ZA CIOSEM

Marzec 2021 to moment, kiedy rozszerzamy obszar naszego działania o 2 kolejne województwa. Wchodzimy oficjalnie do Olsztyna i Białegostoku, choć formalnie realizowaliśmy już tam szkolenia w standardzie VIP. Teraz te województwa stały się obszarem naszego stałego działania.
[21-03-02]

PANDEMIA

Ciężko jest o pandemii powiedzieć coś dobrego. Ludzie z jej powodu tracą życie, bliskich, pracę, dorobek życia, nadzieję na lepsze jutro i wiele innych rzeczy, bez których życie traci sens i staje się koszmarem. Nas na szczęście na razie nic takiego nie spotkało. Wręcz przeciwnie. W pandemicznym 2020 r. udało nam się uzyskać największą w historii firmy ilość przeszkolonych Osób na certyfikat kompetencji zawodowych, dając nam tym samym pozycję lidera w branży. Ponadto uruchomiliśmy zapowiadaną nową zdalną formę realizacji kursów, czyli kursy online. Sami jesteśmy ciekawi, jaki efekt to przyniesie, ale wierzymy, że zdawalność tej formy przygotowań do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych nie będzie odbiegać od naszego wyśrubowanego poziomu.
[21-02-28]

NOWY ROK, STARE PROBLEMY

Co rusz coś nam zamykają. A to cmentarze na Wszystkich Świętych, a to odwołują nam Sylwestra. Na szczęście Nowy Rok o tym nie wiedział i nadszedł. Zamykają nam również hotele, co niezmiernie utrudnia realizację szkoleń. Będziemy więc szkolić jeszcze więcej. Opracowujemy nowe materiały szkoleniowe i zwiększamy bazę pytań egzaminacyjnych we współpracy z naszymi nieocenionymi Kursantami. Mówiąc innymi słowy: wznawiamy akcję „Pytanie na śniadanie”. Nowe materiały powinny trafić do Kursantów najpóźniej w kwietniu 2021 r.
[21-02-12]

STAŁO SIĘ

No i mamy rekord. W roku 2020 przygotowaliśmy do egzaminu ponad trzysta Osób, czyli więcej niż ktokolwiek w Polsce. Mamy ponad 13% udziału w rynku firm przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników drogowych. Czas najwyższy, aby wziąć się do pracy!
[20-12-31]

COVID ZMUSZA NAS DO RADYKALNYCH KROKÓW

Trudno nie zauważyć, że pandemia nie wygasa, mimo że Pan Premier mówił w wakacje, że wygasa. Prawdopodobnie pandemia się o tym nie dowiedziała, bo by posłuchała i wygasła. Część zainteresowanych uczestnictwem w kursach przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych wolałaby w nich uczestniczyć zdalnie. Nie jest to nasza ulubiona forma przekazywania wiedzy i umiejętności, gdyż jej efektywność jest wątpliwa. Widać to zresztą po efektach edukacji dzieci i młodzieży. Postanowiliśmy jednak wdrożyć w 2021 roku również tę formę szkoleń w oparciu o najlepsze wzorce prowadzenia webinariów, aby Osoby nią zainteresowane mogły uczestniczyć w kursie w naszej firmie. Obecnie wypracowujemy optymalny model tej formy przekazu.
[20-12-12]

KURSANCI NAM SIĘ SKARŻĄ

Wbrew licznym ograniczeniom związanym z pandemią, co w naszym przypadku utrudnia wynajmowanie lokali szkoleniowych i zabezpieczanie posiłków, liczba realizowanych przez nas kursów ciągle wzrasta. Powoduje to wydłużenie czasu oczekiwania na uczestnictwo w kursie, gdyż pracujemy wyłącznie w kilkuosobowych grupach i często brakuje nam miejsc na aktualnie realizowanym kursie. To się chyba nazywa – być ofiarą własnego sukcesu.
[20-11-14]

YETI INSPIRACJĄ NASZYCH KURSÓW

Nasiliły się informacje o nowych, bardzo skomplikowanych zadaniach egzaminacyjnych dotyczących planowania przewozu drogowego. Ponadto weszło w życie jedno z rozporządzeń tzw. Pakietu mobilności, które wprowadziło istotne zmiany w rozporządzeniu (WE) 561/2006. Zmusiło nas to do wydłużenia czasu trwania kursu do ponad 9 godzin. Wynika to z konieczności uczenia metod rozwiązywania tych nowych, skomplikowanych zadań egzaminacyjnych, a ponadto do bardzo szczegółowej prezentacji zagadnień z czasu pracy kierowcy. Z czasem pracy kierowcy jest jak z Yeti – wszyscy o nim słyszeli, ale mało kto wie, jak naprawdę wygląda. Bez umiejętności poprawnego zdefiniowania czasu pracy kierowcy bezbłędne rozwiązanie zadań egzaminacyjnych nie jest możliwe.
[20-09-21]

IDZIEMY NA REKORD

Ku naszemu zdziwieniu, mimo panującej sytuacji epidemicznej i bałaganem w Kraju z tym związanym, rok 2020 będzie rekordowy pod względem ilości zrealizowanych kursów i przeszkolonych Osób. Jest oczywiście „Winowajca” tego sukcesu. Już dłuższy czas współpracujemy z Firmą Artefakt z Wrocławiu, która zbudowała nam tę piękną stronę, a następnie prowadzi jej optymalizację i pozycjonowanie. To dzięki nim nasz serwis jest tak dobrze widoczny w wyszukiwarkach, co pozwala Zainteresowanym do nas dotrzeć. Szczególne podziękowania w tym miejsc składam Panu Radosławowi Matczakowi, który od początku sprawuje opiekę nad naszym serwisem.
Panie Radku, dziękuję! Jest Pan Mistrzem!
[20-07-02]

COVID I CO DALEJ

Marzec pokazuje nam, że problemem firm szkoleniowych nie będzie brak chętnych, a malutki niewidzialny wirus, który może rozwalić całą gospodarkę. Branża szkoleniowa już od dawna nie ma się najlepiej. Zobaczymy, co pokaże nam przyszłość. My robimy to, co umiemy najlepiej, czyli szkolimy z zachowaniem niezbędnych obostrzeń sanitarnych.
[20-04-28]

MAMY 600 PYTAŃ EGZAMINACYJNYCH I NOWO OPRACOWANE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

W kwietniu trafią do Kursantów gruntownie przepracowane materiały szkoleniowe. Wynikało to z konieczności ich dostosowania do znowelizowanych aktów prawnych. Połączyliśmy to z szeroko zakrojoną akcją współpracy z byłymi Kursantami celem pozyskania informacji na temat pytań egzaminacyjnych, z którymi się spotkali na egzaminie. Efektem tej współpracy jest opracowanie ponad 600 pytań egzaminacyjnych, które nowym Kursantom ułatwią proces przygotowania się do egzaminu. Gorące podziękowania dla Osób, które pomagały nam w redagowaniu tego opracowania.
[20-03-12]

 

NOWY POZIOM ZDAWALNOŚCI NASZYCH KURSANTÓW

Mamy się z czego cieszyć! Wysłaliśmy do naszych Kursantów, Uczestników kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, zapytanie o wynik egzaminu i wrażenia związane z samym przebiegiem egzaminu. Adresatami były Osoby uczestniczące w kursach realizowanych od marca 2018 r. do połowy lipca 2019 r. Z odpowiedzi jakie uzyskaliśmy wynika, że 91% Kursantów zdało egzamin przy pierwszym podejściu do egzaminu, 1 Osoba przy drugim podejściu. Jest niewątpliwie z czego się cieszyć. Martwi nas jednak fakt, że dość spore grono naszych Kursantów nie przystąpiło jeszcze do egzaminu, mimo że od zakończenia kursu upłynęło więcej niż 3 miesiące.
[19-08-16]

 

WZROST STOPNIA TRUDNOŚCI TESTÓW EGZAMINACYJNYCH I ZADAŃ

Otrzymujemy od naszych byłych Kursantów coraz liczniejsze informacje o istotnym wzroście szczegółowości pytań testowych i nadmiernym stopniu złożoności zadań egzaminacyjnych, na rozwiązanie których nie starcza po prostu czasu.

Wiedzę tę uzyskali Oni od Osób podchodzących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych po raz trzeci, czwarty a nawet piąty. Na szczęście nasi Kursanci tak licznych doświadczeń egzaminacyjnych nie posiadają.

Rozszerzyliśmy więc naszą bazę zadań egzaminacyjnych, a ponadto czas przeznaczony podczas kursu na ćwiczenia testów egzaminacyjnych zwiększyliśmy o 100%.
[19-08-12]

 

PRAGNIEMY BYĆ POMOCNI RÓWNIEŻ W TYM ZAKRESIE

Obecnie przygotowujemy dla Państwa „lekarstwo” na największą dolegliwość branży transportowej, jaką jest STRES. Pracujemy nad szkoleniem dotyczącym metod walki ze stresem. Jak doskonale wszyscy wiemy problem stresu dotyczy każdego z nas i jest jedną z głównych przyczyn zawałów serca, udarów mózgu, otyłości i cukrzycy. Mają one duży wpływ na jakość naszego życia i stwarzają istotną barierę w pracy zawodowej i życiu pozazawodowym.
[19-07-02]

 

NOWE MATERIAŁY SZKOLENIOWE

W maju skończyliśmy opracowanie zupełnie nowych materiałów szkoleniowych dla Uczestników kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych. Obejmują one obecnie 4 skrypty, będące pełnym kompendium wiedzy wymaganej na testach egzaminacyjnych. Stan prawny tych podręczników to maj 2019 r., czyli jest to najnowsze opracowanie tego typu Polsce, w zakresie materiałów szkoleniowych przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych.
[19-05-27]

 

Nowy serwis firmy MASTER EDUCATOR

Z początkiem 2019 roku, na 25-lecie naszej obecności na rynku szkoleń, oddamy do Państwa dyspozycji zupełnie nową stronę, która – mamy taką nadzieję – pozwoli na szersze przedstawienie tego, co chcemy Państwu zaoferować.
Ci z Państwa, Których miałem okazję poznać osobiście, wiedzą, że jak na człowieka w moim wieku, angażowanie się w nowe przedsięwzięcia to daleko posunięty brak realizmu. Drodzy Państwo, w moim zawodzie wiek to wiedza. Firma zaś liczy zaledwie 25 lat, więc dopiero się rozkręcamy.
[18-12-15]

Nowy obszar realizacji kursów na Certyfikat kompetencji zawodowych

Wyznajemy zasadę, że usługi winno się świadczyć tam, gdzie życzą sobie tego Usługobiorcy, a nie tam, gdzie jest to wygodne dla Usługodawcy. Z tego też względu zwiększyliśmy ilość miejsc realizacji naszych kursów na Certyfikat kompetencji zawodowych do 57 miast, które są zlokalizowane w następujących województwach: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Szczegółowy wykaz tych miast z podziałem na województwa znajdą Państwo w opisie kursu na Certyfikat kompetencji zawodowych, w zakładce Oferta szkoleniowa.
[18-12-24]

Gorące podziękowania

Wszystkim naszym Kursantom – Uczestnikom kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych pragniemy bardzo gorąco podziękować za zaufanie, jakim nas obdarzyli, decydując się na przygotowania do egzaminu razem z nami.

Jakże trudno dobrać wyrazy podziękowania za to, że polecili nasze usługi innym Osobom. Z poczynionych przez nas rozmów z nowymi Kursantami wynika, że ponad 70% z Nich wybrało naszą firmę w wyniku polecenia przez Znajomego lub Krewnego.

Tak wysoka ocena naszej pracy z Państwem jest najlepszym motywatorem do ciągłego doskonalenia posiadanych umiejętności dla dobra Tych, którzy tak wspaniale potrafią to docenić.
[17-10-20]

Nowa oferta szkoleniowa

W listopadzie 2017 r. skierujemy do Państwa zupełnie nową ofertę szkoleniową, która w dużej mierze będzie odpowiedzią na postulaty z Państwa strony, co do form i zakresu tematycznego realizowanych szkoleń. Pojawi się w niej pozycja dedykowana spedytorom, a także nowa, w naszej dotychczasowej ofercie, forma realizacji szkoleń, jaką są warsztaty. Ponadto powrócimy do znanej z lat ubiegłych formuły spotkań z przewoźnikami w postaci seminariów dla posiadaczy certyfikatów kompetencji zawodowych.
[17-10-04]

Loża Ekspertów

Od stycznia 2017 r. rusza nowa inicjatywa szkoleniowa, mająca na celu ułatwianie Przewoźnikom drogowym śledzenie ciągłych zmian w dziedzinie prawa transportowego. Więcej o tej ciekawej płaszczyźnie współpracy szukaj w zakładce Loża Ekspertów.
[16-12-23]

Rozszerzenie obszaru działania

Od lipca 2016 r. obszar działania naszej firmy, w zakresie realizacji kursów na certyfikat kompetencji zawodowych, obejmuje 36 miast w 13 województwach. Są to: dolnośląskie, kujawsko-pomorskie, lubelskie, lubuskie, łódzkie, małopolskie, mazowieckie, opolskie, pomorskie, śląskie, świętokrzyskie, wielkopolskie i zachodniopomorskie. Jak widać, jest to teren niemal całej Polski, co czyni nas jedyną firmą szkoleniową działającą na tak rozległym obszarze.
[16-08-15]

0