Certyfikat kompetencji zawodowych – kurs

W chwili obecnej realizujemy kursy przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w czterech wariantach.

Są to:

 • absolutna nowość – modułowe, hybrydowe kursy stacjonarne w formie standard i VIP;
 •  jednodniowe, dziewięciogodzinne kursy stacjonarne w formie standard i VIP;
 • dwudniowy kurs stacjonarny nastawiony na silną interakcję bezpośrednią Kursantów i trenera z wykorzystaniem Dyskusji okrągłego stołu; oraz
 • trójmodułowy kurs online.

Jako lider rynku szkoleń w zakresie kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych nie możemy zaprezentować naszej oferty bez stosownego wprowadzenia.

Czym jest i do czego służy Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika drogowego ?

Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika to dokument potwierdzający posiadanie wiedzy i kwalifikacji zawodowych koniecznych do wykonywania działalności gospodarczej w zakresie transportu drogowego osób, rzeczy oraz spedycji.

Jeśli zamierzasz świadczyć odpłatne usługi w zakresie przewozu osób autobusami i autokarami oraz pośrednictwa w przewozie osób, przewozu rzeczy pojazdem o dopuszczalnej masie całkowitej (DMC) powyżej 3,5 tony, a także spedycji – to taki certyfikat kompetencji zawodowych będzie Ci potrzebny. To samo dotyczy Osób, które już mają własną firmę i korzystają z usług innych posiadaczy certyfikatów.

Jak zdobyć własny Certyfikat kompetencji zawodowych?

Jedyną metodą jest zdanie egzaminu, który łącznie z wydaniem dokumentu certyfikatu kompetencji zawodowych kosztuje 800 zł. Jednostką certyfikującą w Polsce jest Instytut Transportu Samochodowego w Warszawie, który przeprowadza takie egzaminy w następujących miastach: Bydgoszcz, Gdynia, Katowice, Kraków, Kielce, Łódź, Nowy Sącz, Poznań, Szczecin, Warszawa, Wrocław.

Jak zdać egzamin na certyfikat kompetencji zawodowych?

Najlepiej szybko i bezboleśnie – mawiają Ci, Którzy już zdali.

Odpowiedź na to pytanie spędza sen z powiek większości Tych, Którzy do tego egzaminu przystępują, a w szczególności Osób, które do egzaminu podchodzą po raz któryś z rzędu.

Do Nich właśnie kieruję poniższe słowa:

nie jest prawdą, że zdanie egzaminu przekracza Wasze możliwości!
Zostaliście do niego po prostu źle przygotowani!

Zatem odpowiedź na postawione powyżej pytanie brzmi:
trzeba się do tego egzaminu właściwie przygotować!

Można to oczywiście zrobić bez korzystania z jakiejkolwiek pomocy, ale przy tej metodzie należy dokonać właściwego doboru materiałów szkoleniowych: podręczników, testów, zadań itp.
To dla Osób słabo zorientowanych w problematyce certyfikatów kompetencji zawodowych niewątpliwie stanowi pewien problem.
Bezpieczniejszą metodą jest skorzystanie z pomocy wykwalifikowanych ośrodków, zajmujących się przygotowaniem do egzaminów na Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika i spedytora.
Ten sposób niestety też niesie za sobą pewne zagrożenie.

Jest nim zły dobór firmy szkoleniowej!

Jak właściwie wybrać ośrodek szkoleniowy?

Tu najlepszym sposobem jest skorzystanie z doświadczeń Osób, które robiły to przed Wami. Spróbujcie w gronie Znajomych, Przyjaciół, Rodziny znaleźć Kogoś, kto ma satysfakcjonujące doświadczenia w zdawaniu egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych i chciałby Wam jakąś firmę polecić. Należy pamiętać, że opinie pochodzące od Osób, których nie znacie osobiście, niekoniecznie muszą odpowiadać prawdzie.

Jeśli nie znajdziecie zaufanej Osoby, to doboru musicie dokonać Sami.
Trzeba to zrobić bardzo rozważnie, bo od tego zależy, ile razy będziecie do tego egzaminu podchodzić!

Czytaj więcej

Najważniejsze kwestie, na jakie należy zwracać uwagę to:

 • jak długo firma istnieje na ryku;
 • od ilu lat realizuje kursy na Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika;
 • czy ich oferta szkoleniowa dotyczy głównie branży transportowej, w tym kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, czy też wielu innych dziedzin;
 • ile osób już przeszkoliła, jaką mają zdawalność Ich Kursanci;
 • jakie materiały szkoleniowe dostarczają do nauki w domu oraz na jakich zadaniach i innych materiałach pracują podczas zajęć, a także jakie kompetencje posiadają osoby prowadzące te zajęcia,  które przecież do tego upragnionego certyfikatu kompetencji zawodowych mają Was przybliżyć;
 • jak długo trwa kurs na certyfikat oraz jaką wiedzę i kompetencje przekażą Wam podczas kursu, a czego musicie nauczyć się samodzielnie, a także ile czasu będzie wymagać to samokształcenie;
 • obszar działania firmy, tzn. w ilu miastach realizują kursy, a także jak daleko oraz ile razy musicie na ten kurs dojechać;
 • możliwość wpływu na ustalenie terminu realizacji zajęć podczas kursu;
 • ilość osób uczestniczących w kursie jednocześnie;
 • miejsca realizacji oraz sposób przebiegu zajęć na kursie.

 

Skoro już wiesz, jak powinna wyglądać weryfikacja firm szkoleniowych, to bądź uprzejmy sprawdzić, jak w świetle powyższych kategorii doboru firmy szkoleniowej wygląda nasza firma:

Jak długo firma istnieje na ryku?

Master Educator powstał w 1994 r., zatem szkolimy już 27 lat.

Od ilu lat realizuje kursy na Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika?

Kursy przygotowujące do egzaminu na Certyfikat przewoźnika organizujemy od momentu powstania obowiązku certyfikacji, czyli od 2002 r. Należymy do bardzo wąskiego grona ośrodków z dziewiętnastoletnim stażem w tej dziedzinie.

Czy ich oferta szkoleniowa dotyczy głównie branży transportowej, czy wielu innych dziedzin?

Od 2002 r. skupiamy się wyłącznie na szkoleniach dla firm transportowych w zakresie certyfikacji, seminariów dla posiadaczy certyfikatów, szkoleń z w zakresie szeroko rozumianej problematyki czasu pracy i spedycji.

Ile osób już przeszkoliła, jaką mają zdawalność ich kursanci?
Obecnie mamy za sobą 656 przeprowadzonych kursów na Certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników drogowych,
w których wzięło udział ponad 5000 Uczestników. Zdawalność naszych Kursantów, mierzona przy pierwszym podejściu do egzaminu wynosi ponad 90%.

Szczegółowy wykaz zdawalności od 2008 r. znajdziesz tutaj>>>

Jakie materiały szkoleniowe dostarczają do nauki w domu oraz na jakich zadaniach i innych materiałach pracują podczas zajęć, a także jakie kompetencje posiadają osoby prowadzące te zajęcia?

Uczestnicy naszych kursów otrzymują dostęp do filmów i 4 skrypty, będące pełnym kompendium wiedzy teoretycznej, wymaganej na egzaminie. Są to porządne materiały opracowane przez nas samych, na bieżąco aktualizowane, gdyż prawo zmienia się bez przerwy, a wymagana podczas testu wiedza obejmuje 8 zagadnień, głównie prawnych.
Ponadto otrzymujecie ponad 600 aktualnych pytań egzaminacyjnych oraz czytelną, szczegółową „ściągę” dotyczącą problematyki czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków opisanych w rozporządzeniu WE 561/2006 oraz limitów czasu pracy i przerw w pracy, regulowanych przez ustawę o czasie pracy kierowców.
Oprócz zadań poznanych na zajęciach otrzymujecie kolejną pulę do rozwiązywania w domu, także w wersji filmowej.
Kursy prowadzi wciąż ta sama osoba, jest nią właściciel firmy Master Educator, Jan Andrysiak, posiadający dwudziestosiedmioletnie doświadczenie w prowadzeniu różnych rodzajów szkoleń, branżą transportową zajmuje się dziewiętnaście lat.

Jak długo trwa kurs oraz jaką wiedzę i kompetencje przekażą Wam podczas kursu, a czego musicie nauczyć się samodzielnie, a także ile czasu będzie wymagać to samokształcenie?

Czas trwania kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika i spedytora jest uzależniony od rodzaju kursu, więc jest on podany przy prezentacji poszczególnych wariantów kursu. W trakcie zajęć stacjonarnych nauczycie się rozwiązywania wszystkich typów zadań egzaminacyjnych (istnieją 3 typy) w ich możliwych konfiguracjach, podczas rozwiązywania 6 zadań. Dodatkowo kolejnych 9 zadań otrzymacie jako tzw. „pracę domową”. Wszystkie te zadania są zbliżone do aktualnie występujących na egzaminie. Test egzaminacyjny zawiera pytania wielokrotnego wyboru, przy czym nie wiemy z jakim typem pytania mamy do czynienia – i to jest podstawowy problem w tym teście. Posiadamy opracowane przez nas techniki rozwiązywania tego konkretnego typu testów, które pozwalają przy umiarkowanej wiedzy te testy zaliczać.

Podczas kursu poddamy szczegółowej analizie i umówieniu wszystkie normy dotyczące problematyki czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków oraz limitów czasu pracy i przerw w pracy zawartych w przekazanej Wam „ściądze”.
Jest to ważne z 2 powodów: po pierwsze – normy te stanowią elementarz każdego przewoźnika, to po prostu trzeba znać. Po drugie – bez tej wiedzy części zadań egzaminacyjnych zrobić się nie da!
Ponadto przygotujemy wspólnie dokumenty do ITS związane z przystąpieniem do egzaminu.
Na samokształcenie w domu należy przewidzieć około 50 godzin, na które składać się będą: ćwiczenia doskonalące w rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, z możliwością bieżącego merytorycznego wsparcie telefonicznego w przypadku wystąpienia jakichkolwiek trudności w ich rozwiązywaniu. Ponadto opanowanie ponad 600 testowych pytań egzaminacyjnych oraz lektura skryptów w oparciu o otrzymane na kursie wskazówki metodyczne.

Obszar działania firmy, tzn. w ilu miastach szkolą, a także jak daleko oraz ile razy musicie na ten kurs dojechać.

Jesteśmy jedyną firmą w Polsce realizująca kursy na certyfikat aż w 59 miastach Polski, zlokalizowanych w 15 województwach:
dolnośląskie: Bolesławiec, Kłodzko, Legnica, Świdnica, Wałbrzych, Wrocław;
kujawsko-pomorskie: Brodnica, Bydgoszcz, Inowrocław, Toruń, Włocławek;
lubelskie: Lublin, Puławy;
lubuskie: Gorzów Wlkp., Świebodzin, Zielona Góra;
łódzkie: Kutno, Łódź, Piotrków Tryb., Radomsko, Skierniewice, Wieluń;
małopolskie: Chrzanów, Kraków, Oświęcim;
mazowieckie: Mława, Ostrów Mazowiecka, Płock, Radom, Warszawa;
opolskie: Kędzierzyn-Koźle, Kluczbork, Nysa, Opole;
podlaskie: Białystok;
pomorskie: Gdańsk, Pruszcz Gdański, Starogard Gdański;
śląskie: Bytom, Dąbrowa Górnicza, Częstochowa, Gliwice, Katowice, Lubliniec, Tychy;
świętokrzyskie: Busko-Zdrój, Jędrzejów, Kielce, Starachowice, Włoszczowa;
warmińsko-mazurskie: Olsztyn;
wielkopolskie: Gniezno, Kalisz, Leszno, Piła, Poznań;
zachodniopomorskie: Myślibórz, Szczecin, Szczecinek.

Dla zdecydowanej większości Kursantów średnia jednorazowego dojazdu na kurs nie przekracza 40 km.

Możliwość wpływu na ustalenie terminu realizacji zajęć podczas kursu.
Termin kursu wyznaczają Kursanci, my tylko w tym pośredniczymy, a następnie organizujemy zgodnie z Waszym życzeniem.

Ilość osób uczestniczących w kursie jednocześnie.
Kursy realizujemy dla grup od 3 do 8 Osób. Najczęściej są to spotkania 4 osobowe.

Miejsca realizacji oraz sposób przebiegu zajęć na kursie.
Kursy na certyfikat realizowane są w wynajętych salach w hotelach, najczęściej trzy- lub czterogwiazdkowych. Podczas spotkania Uczestnicy mają do dyspozycji napoje. Ponadto zaopatrzymy Was w zeszyt do notatek oraz unikatowy służbowy długopis egzaminacyjny, wykonany w najnowszej unijnej wersji oprzyrządowania, umożliwiający przenoszenie się do wirtualnej rzeczywistości, co jest niezbędne do zrozumienia i rozwiązania zadań egzaminacyjnych.
Po każdej godzinie lekcyjnej zajęć przysługuje kilkuminutowa przerwa.

Teraz już wiecie jak weryfikować firmę szkoleniową, jak również co w tym zakresie mamy Wam do zaoferowania. Wydaje się nam, że istnieje w Polsce kilka firm o podobnym profilu przygotowań do egzaminu, ale takiego klimatu jak u nas, nie ma nigdzie indziej

Zanim podejmiesz decyzję

na jaką formę kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych się zdecydować oraz komu zaufać powierzając swoje pieniądze w zamian za uczestnictwo w kursie, posłuchaj rady człowieka, który przygotowaniem do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych zajmuje się od 2002 roku.

Proces przygotowania się do egzaminu na certyfikat to nie jest spacer po parku czy lesie. Jeśli w ogóle jest to spacer, to po dżungli. Obszar wymaganej wiedzy obejmuje 8 zagadnień, głównie prawnych, a oparty jest w przypadku naszych podręczników, na około setce aktów prawnych różnego kalibru. Tego się nauczyć na pamięć nie sposób, ale określoną wiedzę posiadać trzeba. Więc jak na spacer po dżungli przystało, bierzemy do ręki maczetę i idziemy mozolnie do przodu, nie starając się po drodze pogłaskać każdego napotkanego zwierzątka i obsiusiać każdego napotkanego drzewa. Proces przygotowania do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych wymaga dokonania pewnej SELEKCJI i posiadania odpowiednich NARZĘDZI.

Proces uczenia się jest procesem złożonym i skomplikowanym. Niestety wielu osobom nauka kojarzy się z typowym szkolnym monotonnym zakuwaniem. Należy sobie uświadomić, że sposoby na zdobywanie wiedzy są różne:

 • dużo lepiej kodujemy w pamięci długotrwałej informacje poznane w bezstresowej, przyjaznej atmosferze – stres i wygórowane wymagania nie sprzyjają efektywnej nauce;
 • uczymy się dużo efektywniej w grupie, ale małej, a nie w dwudziestoosobowym gwarze;
 • łatwiej zapamiętujemy to, co widzimy, niż to, co słyszymy – mózg łatwiej zapamiętuje obrazy, często mówi się, że „myśli obrazami”.

Proces realizacji kursu na certyfikat kompetencji zawodowych ma zasadnicze znaczenie w procesie przygotowanie do egzaminu.

Jest tutaj prosta zależność, czym krócej – tym lepiej. To trochę inaczej niż z seksem.

Jeszcze nikt nie wymyślił formy realizacji kursu na certyfikat (choć wiem, że Polsce są takie próby), po którym idziemy prosto na egzamin, bo nie ma potrzeby powtórzenia przekazywanej wiedzy i jej rozbudowania poprzez lekturę materiałów szkoleniowych. Nawet, gdyby taki kurs na certyfikat trwał 10 dni!

Przeciętna strona tekstu bez grafiki to 4300 znaków ze spacjami, około 60 wierszy, czyli około 6 slajdów. Jeśli jeden slajd prezentujemy przez ok. 3 minuty to potrzeba na stronę 18 minut. Jeśli nasze materiały szkoleniowe obejmują ponad 500 stron, to potrzeba na to 9000 minut, czyli 150 godzin, przyjmując po 8 godzin dziennie, daje nam to 18 dni. Owszem, w dziesięciu dniach można się zmieścić pod warunkiem, że treść slajdu będzie czytana, a nie omawiana, no i czytający się nie jąka. Czy o takim kursie przygotowującym do egzaminu marzycie?

Dobry kurs na certyfikat powinien nauczyć rozwiązywania wszystkich typów zadań egzaminacyjnych.

Jeszcze lepszy kurs na certyfikat kompetencji zawodowych powinien szczegółowo przedstawić najtrudniejszy obszar wiedzy, jakim jest problematyka STOSOWANIA norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków.

Bardzo dobry kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych powinien uczulić na pułapki znajdujące się w treści pytań testowych, zwrócić uwagę na specyfikę konstrukcji propozycji odpowiedzi do wyboru na pytania testowe, a przede wszystkim dać narzędzia pozwalające zrobić OPTYMALNY użytek z posiadanej wiedzy.

Fantastyczny kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników i spedytorów powinien umożliwiać zdanie egzaminu na certyfikat przy PIERWSZYM przystąpieniu do egzaminu.

NASZ KURS SPEŁNIA WSZYSTKIE 4 POWYŻSZE WYMOGI!

Dobrnięcie do tego momentu tekstu zajęło Wam sporo czasu i wymagało anielskiej cierpliwości. Taki był mój zamiar. Zbyt dużo ludzi spotykam na moich kursach i poza nimi, którzy podchodzili do egzaminu wielokrotnie i nie zdali. To przede wszystkim efekt złego doboru firmy szkoleniowej. Nie można jako jedynymi kryteriami doboru kierować się najbliższym terminem realizacji kursu i jego ceną. To się musi źle skończyć!

Dzisiejszy rynek szkoleń na certyfikat kompetencji zawodowych to także firmy-krzaki:

ludzie bez nazwisk, nie figurujący w rejestrach przedsiębiorców, Osoby prowadzące zajęcia też bez nazwisk, ale za to super kompetentni. Są także ludzie, którzy wzięli udział w kursie na certyfikat, a następnie w oparciu o cudze materiały sami otwierają firmę szkoleniową. Osobiście znam 2 firmy, które powstały z grona moich Kursantów W TEN WŁAŚNIE SPOSÓB. Ja Wam nie bronię wyboru takich firm, jedynie ostrzegam przed konsekwencjami.

Jak się zapisać na kurs

Warunkiem zgłoszenia udziału w kursie jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia (najlepiej drogą elektroniczną), a następnie po otrzymaniu faktury pro-forma, dokonanie przelewu opłaty za kurs. Końcowa faktura VAT przekazywana jest na kursie.

Osoby, które zrezygnują z udziału w kursie mają prawo do uczestnictwa w kolejnym kursie bez dodatkowych kosztów, w ramach wniesionej wcześniej opłaty.
W przypadku braku możliwości realizacji kursu z przyczyn leżących po stronie Organizatora, następuję zwrot przesłanych przez Uczestników opłat za kurs, najpóźniej dzień po dacie poinformowania o odwołaniu kursu.

A teraz przyszedł czas na naszą ofertę.

 

CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH 1 DZIEN

W FORMIE MODUŁOWEJ HYBRYDOWEJ

 

 

Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy formułę jednodniowych kursów stacjonarnych, przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, a był to rok 2012 r. Cieszy się ona do dziś zasłużenie olbrzymim zainteresowaniem, choć posiada pewne mankamenty, które po dziewięciu latach jej stosowania zainspirowały nas do istotnych modyfikacji. Wprowadzamy – zgodnie z tradycją, jako pierwsi w Polsce – modułową hybrydową metodę realizacji kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych.

 

Do podstawowych niedogodności tradycyjnej metody należały:

· uciążliwa konieczność pełnej koncentracji przez kolejne 9 godzin kursu;

· dla Osób nieznających lub słabo znających normy w zakresie czasów prowadzenia, przerw w prowadzeniu i odpoczynków, ich pełne opanowanie podczas spotkania było niemożliwe, co stwarzało spory dyskomfort podczas rozwiązywania zadań egzaminacyjnych, a w konsekwencji konieczność poświęcenia większej ilości czasu i zwiększonego wysiłku intelektualnego podczas ćwiczeń doskonalących na zadaniach w domu;

· co tu kryć, nieprzerwany dziewięciogodzinny kontakt ze mną też do przyjemności nie należy.

Co wnosi metoda hybrydowa?

Dotychczasową dopołudniową część spotkania, obejmującą:

· informacje o egzaminie, jego przebiegu i formalnościach z tym związanych;

· omówienie materiałów szkoleniowych i metod ich wykorzystania w procesie przygotowania do egzaminu;

· prezentację technik rozwiązywania testów egzaminacyjnych, a następnie sprawdzenie umiejętności posługiwania się nimi podczas ćwiczeń;

· szczegółowe omówienie norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków kierowców oraz wybranych norm dotyczących czasu pracy kierowców

realizują Państwo w domu, w dogodnym dla Państwa czasie, oglądając film, będący wiernym zapisem szkolenia, mając przed sobą „papierowe” materiały szkoleniowe dostarczonej wcześniej przesyłką kurierską.

Na najważniejszą część kursu, czyli ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, przyjeżdżają Państwo wypoczęci i wyposażeni w niezbędną wiedzę w zakresie wspomnianych norm.

Czas między projekcją filmu a bezpośrednim spotkaniem na kursie – zapewnia Państwu możliwość wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, które zrodziły się podczas oglądania filmu – w formie indywidualnej rozmowy telefonicznej, w dogodnym dla Państwa czasie.

Po zakończonym kursie Uczestnicy otrzymywali tzw. pracę domową, czyli dodatkowe zadania doskonalące techniki ich rozwiązywania oraz poszerzające zakres posiadanych umiejętności.

Teraz też Państwo otrzymają pracę domową, zarówno w formie „papierowej” jak i filmowej.

Po każdym z trzech modułów kursu mają Państwo możliwość bezpośrednich kontaktów telefonicznych z osobą prowadzącą kurs, aż do zdania egzaminu.

 

Pobierz druk karty zgłoszenia na kurs >>>

Opłata za uczestnictwo w kursie wynosi netto/brutto 1150 zł i obejmuje:

dostęp do filmów, materiały szkoleniowe (skrypty), pytania egzaminacyjne, zadania egzaminacyjne, oraz certyfikat ukończenia „kursu przetrwania”.

CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH VIP 1 DZIEŃ

W FORMIE MODUŁOWEJ HYBRYDOWEJ

Ta forma przygotowania do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych również została wprowadzona przez nas jako pierwszych w Polsce. Funkcjonuje od 2014 roku i pozwoliła nam na przeprowadzenie blisko 50 spotkań w najróżniejszych zakątkach Kraju. Przebieg kursu VIP jest identyczny jak w powyżej prezentowanym przypadku formy modułowej hybrydowej. Podstawowa różnica w obu kursach sprowadza się do tego, że w kurcie VIP Zlecający jest Gospodarzem spotkania i to On decyduje ilu Uczestników i w jakim terminie bierze udział w kursie. Na Nim ciąży obowiązek zabezpieczenia sali do przeprowadzenia kursu. Inna jest również odpłatność za taki kurs.

Czytaj więcej

Składają się na nią następujące elementy:

 • realizacja kursu – 1 600 zł (niezależnie od ilości Osób, maksymalnie 6);
 • materiały szkoleniowe – 250 zł od Osoby (dostęp do filmów, skrypty, testy, zadania);
 • dojazd, licząc od Kalisza do miejsca realizacji kursu (odległość ustalana wg mapy Google, razy stawka za kilometr wynikająca z obowiązujących przepisów, obecnie 0,8358 zł za kilometr);
 • nocleg w kwocie zryczałtowanej 200 zł (naliczany wyłącznie w przypadku miejscowości oddalonych od Kalisza o ponad 290 km).

 

Przykładowa cena kursu dla 2 Osób realizowanego w miejscowości odległej od Kalisza o 200 km wyniesie: 1 600 zł realizacja + 500 zł materiały szkoleniowe + 334 zł przejazd w obie strony = 2 434 zł. Jest to cena całkowita, gdyż jesteśmy zwolnieni z podatku VAT.

Opłata za uczestnictwo w kursie obejmuje:

dostęp do filmów materiały szkoleniowe (skrypty), pytania egzaminacyjne, zadania egzaminacyjne,  oraz certyfikat ukończenia „kursu przetrwania”.

Pobierz druk karty zgłoszenia na kurs >>>

 

 

CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH 2 dni

Jest to próba znalezienia najlepszej formuły przygotowania do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie osób, rzeczy i spedycji. Dopiero teraz, po 27 latach pracy zawodowej w szkoleniach i 19 latach realizacji kursów na certyfikat kompetencji zawodowych, postanowiłem zmierzyć się z tym problemem. Było mi o tyle łatwiej, że jedną z 2 części proponowanej hybrydowej propozycji testuję już ponad 9 lat, w ramach jednodniowych kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych. Efekty tych działań są bardziej niż zadowalające, ale nie wszystkim ta formuła odpowiada. Postanowiłem więc dodać do niej kolejną część, która jest bardzo osobliwą metodą nauczania, aby trafić tym do wszystkich zainteresowanych.

Czytaj więcej

 

Pierwsza zasadnicza kwestia, nad którą proszę się zastanowić:

Ile zapamiętasz z dziesięciominutowego, a Ile z godzinnego monologu?

Ile zapamiętasz z całodniowego, a ile z kilkudniowego monologu?

Pamiętaj! na kursie, bez względu na formę przekazu, nikt Ci wiedzy do głowy nie nałoży.

Druga zasadnicza kwestia, którą proszę przyjąć do wiadomości:

Kurs na certyfikat nie powinien być procesem przekazywania wiedzy,

A PROCESEM UCZENIA SIĘ.

Sam przekaz wiedzy nie oznacza, że ona dociera do adresata, a jeżeli nawet, to czy ją rozumie, a jeżeli tak, to czy się z nią zgadza. Tu są niezbędne następujące relacje: zainteresowanie, zaangażowanie i współpraca Uczestników oraz wiedza i wiarygodność prowadzącego. Pamiętajmy, że współpraca i wiarygodność rozmówców to podstawy harmonijnej komunikacji werbalnej.

Trzecia zasadnicza kwestia, którą warto stosować:

Unikaj kursów, gdzie ktoś Cię będzie uczyć,

poszukaj takiego,

GDZIE TY MOŻESZ SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ!

Do czego zatem sprowadza się moja propozycja?

Formuła wykorzystuje metody nauczania wg klasyfikacji prof. Wincentego Okonia – polskiego pedagoga, specjalisty w zakresie dydaktyki i pedeutologii, członka rzeczywistego PAN i obejmuje następujące metody:

 • podające (uczenie się przez przyswajanie);
 • problemowe (uczenie się przez odkrywanie);
 • waloryzacyjne (uczenie się przez przeżywanie);
 • praktyczne (uczenie się przez działanie).

Kurs trwa dokładnie tyle czasu, ile potrzebuję, aby zrealizować to, do czego jestem Wam niezbędny.

Metoda realizacji kursu

Dwa moduły dopołudniowe – to bardzo intensywne ćwiczenia, stąd dopołudniowa pora ich realizacji. Dwa moduły popołudniowe – to Dyskusja Okrągłego Stołu (DOS), polegająca na swobodnej wymianie poglądów między uczestnikami kursu a prowadzącym, przedstawiającym najważniejsze kwestie każdego z 8 modułów problemowych. W nieformalnych i swobodnych wypowiedziach wszystkich Kursantów między sobą, wymieniają oni własne poglądy i doświadczenia w odniesieniu do postawionych problemów, które następnie koryguje oraz uzupełnia osoba prowadząca dyskusję. Następuje tu zatem wielokrotne sprzężenie zwrotne, i to jest istota tej formy uczenia się. Ponadto Uczestnicy dokonują podziału na podgrupy, które rywalizują ze sobą pod względem… (niestety, informacja ta jest zastrzeżone wyłącznie dla Kursantów).

Przebieg kursu

Wspólnie spędzamy z sobą dwa dni po 8 godzin zegarowych, z przerwą na obiad po czterech godzinach, wg poniższego grafiku:

dzień pierwszy, moduł pierwszy, do obiadu:

 • informacje o egzaminie, jego przebiegu i formalnościach z tym związanych;
 • omówienie materiałów szkoleniowych i metod ich wykorzystania w procesie przygotowania do egzaminu;
 • prezentacja technik rozwiązywania testów egzaminacyjnych, a następnie sprawdzenie umiejętności posługiwania się nimi podczas ćwiczeń;
 • ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, dotyczących wyliczania wynagrodzeń i pochodnych oraz zadań związanych z inwestycją opartą na leasingu pojazdów;
 • przedstawienie zasad współpracy podczas realizacji modułów problemowych metodą DOS.

dzień pierwszy, moduł drugi, po obiedzie, w formule DOS:

 • dostęp do zawodu i rynku przewoźnika;
 • prawo cywilne;
 • prawo handlowe;
 • prawo socjalne.

dzień drugi, moduł trzeci, do obiadu:

 • szczegółowe omówienie norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków kierowców oraz wybranych norm dotyczących czasu pracy kierowców;
 • ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych w zakresie planowania przewozu drogowego rzeczy lub osób, fakultatywnie – sporządzania rozkładów jazdy.

dzień drugi, moduł czwarty, po obiedzie, w formule DOS:

 • normy techniczne i techniczne aspekty działalności;
 • bezpieczeństwo drogowe;
 • przepisy podatkowe;
 • działalność gospodarcza i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.

Uczestnicy kursu otrzymują:

 • wiarę w to, że są w stanie bez większego problemu poradzić sobie podczas egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych;
 • fachową i bardzo szczegółową prezentację norm w zakresie czasów prowadzenia pojazdów, obowiązkowych przerw w prowadzeniu i odpoczynków, a także norm wynikających z ustawy o czasie pracy kierowców;
 • przygotowanie metodyczne do rozwiązywania testów egzaminacyjnych;
 • doskonałe, bardzo aktualne materiały szkoleniowe w postaci 4 skryptów, testów egzaminacyjnych oraz zadań problemowych, będących przedmiotem egzaminu;
 • certyfikat ukończenia kursu (ładniejszy niż certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika wydawany przez ITS), obiady oraz napoje;
 • najnowszą wersję oprzyrządowania Magicznego Długopisu Egzaminacyjnego, pozwalającego przenosić się do wirtualnej rzeczywistości, a ponadto zdawać egzamin przy pierwszy podejściu do egzaminu (skuteczny dla ok. 90% Jego Posiadaczy);
 • po ukończeniu kursu, wsparcie w procesie doskonalenia umiejętności w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, aż do zdania egzaminu.

Kursy realizowane są w grupach kilkuosobowych (5 – 10 osób).

Zapisy na kurs

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest przesłanie drogą elektroniczną wypełnionej karty zgłoszenia.

Po uzyskaniu potwierdzenia uczestnictwa w kursie, przelanie opłaty za kurs w oparciu o fakturę pro-forma.

Fakturę VAT Uczestnicy otrzymują na kursie.

Odpłatność za przygotowanie do egzaminu, w ramach tej formuły kursu, wraz z kompletem materiałów szkoleniowych, certyfikatem ukończenia kursu, obiadami i napojami oraz długopisem wynosi 1500 zł. Jest to cena całkowita, gdyż jesteśmy zwolnieni z VAT.

pobierz druk karty zgłoszenia>>>>

Osobą prowadzącą kurs na certyfikat kompetencji zawodowych jest Jan Andrysiak autor formuły realizacji kursu oraz opracowań wszystkich materiałów szkoleniowych.

Z uwagi na pandemię realizacja tej formuły kursu została zawieszona. Nie da się go realizować online, ze względu na ciągłą potrzebę interakcji bezpośredniej.

 

 

CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH ONLINE 3 MODUŁY

Tę formę przygotowania do egzaminu realizowaliśmy w oparciu o platformę do zdalnej komunikacji. Po kilku zrealizowanych kursach zrezygnowaliśmy z tej formuły, gdyż nawet w grupie kilku Uczestników powstawały problemy z odpowiednim zasięgiem sieci, co skutkowało brakami wizji bądź fonii, a tym samym efektywnym uczestnictwem w spotkaniu, zarówno dla Osób o słabym zasięgu sieci, jak i dla pozostałych Uczestników. Obecna formuła oparta jest na 3 sesjach filmowych, gdzie każdy Uczestnik ma niezależny dostęp do filmów, które może oglądać w domu, w dogodnym dla Siebie czasie z możliwością zatrzymywania bądź powtarzania wybranych elementów filmu, mając przed sobą „papierowe” materiały szkoleniowe dostarczonej wcześniej przesyłką kurierską. Filmy są wiernym zapisem szkolenia, a ich oglądanie nie wymaga wygórowanych parametrów w zakresie zasięgu sieci. Można w nich uczestniczyć na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci, choć najlepszą formę udziału dają komputery stacjonarne lub laptopy. Kurs obejmuje 3 filmy. Po każdym z trzech modułów kursu mają Państwo możliwość bezpośrednich kontaktów telefonicznych z osobą prowadzącą kurs, aż do zdania egzaminu. Bywają one niezbędne, jeśli problematyka prezentowana podczas filmów wymaga dodatkowych wyjaśnień, czy też potrzebują Państwo innego ujęcia problematycznych obszarów wiedzy.

Na realizacje kursu należy przewidzieć 3 dni.

Czytaj więcej

Program kursu obejmuje:

Pierwszy dzień (film nr 1):

 • informacje o egzaminie, jego przebiegu i formalnościach z tym związanych;
 • omówienie materiałów szkoleniowych i metod ich wykorzystania w procesie przygotowania do egzaminu;
 • prezentację technik rozwiązywania testów egzaminacyjnych, a następnie sprawdzenie umiejętności posługiwania się nimi podczas ćwiczeń;
 • szczegółowe omówienie norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków kierowców oraz wybranych norm dotyczących czasu pracy kierowców

Drugi dzień ( film nr 2):

 • ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych w zakresie planowania przewozu drogowego rzeczy lub osób, fakultatywnie – sporządzania rozkładów jazdy.
 • ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, dotyczących wyliczania wynagrodzeń i pochodnych oraz zadań związanych z inwestycją opartą na leasingu pojazdów

Trzeci dzień ( film nr 3):

 • obejmuje ćwiczenia doskonalące w rozwiązywaniu kolejnej puli zadań egzaminacyjnych

Podczas kursu Uczestnicy pracują na przesłanych wcześniej materiałach szkoleniowych w formie papierowej.

Pobierz druk karty zgłoszenia na kurs >>>

Opłata za uczestnictwo w kursie wynosi netto/brutto 1000 zł i obejmuje:

dostęp do filmów, materiały szkoleniowe (skrypty), pytania egzaminacyjne, zadania egzaminacyjne oraz certyfikat ukończenia kursu.

Zapisy na kurs

Warunkiem uczestnictwa w kursie jest przesłanie drogą elektroniczną wypełnionej karty zgłoszenia.

Po uzyskaniu potwierdzenia uczestnictwa w kursie, przelanie opłaty za kurs w oparciu o fakturę pro-forma. Po wniesieniu opłaty wysyłany są kurierem papierowe materiały szkoleniowe wraz z fakturą.

 

 

 

 

0