Certyfikat kompetencji zawodowych – kurs
W chwili obecnej realizujemy kursy przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w trzech wariantach.
Są to:
- modułowe, hybrydowe 3 dniowe kursy stacjonarne, formuła sprawdzona w praktyce, ciesząca się zrozumiałym zainteresowaniem;
- dwudniowy kurs nastawiony na silną interakcję bezpośrednią Kursantów i trenera z wykorzystaniem Dyskusji okrągłego stołu oraz
- trójmodułowy kurs zdalny w postaci 3 filmów.
Jako lider rynku szkoleń w zakresie kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych nie możemy zaprezentować naszej oferty bez stosownego wprowadzenia.
Zanim podejmiesz decyzję
na jaką formę kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych się zdecydować oraz komu zaufać powierzając swoje pieniądze w zamian za uczestnictwo w kursie, posłuchaj rady człowieka, który przygotowaniem do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych zajmuje się od 2002 roku.
Proces przygotowania się do egzaminu na certyfikat to nie jest spacer po parku czy lesie. Jeśli w ogóle jest to spacer, to po dżungli. Obszar wymaganej wiedzy obejmuje 8 zagadnień, głównie prawnych, a oparty jest w przypadku naszych podręczników, na około setce aktów prawnych różnego kalibru. Tego się nauczyć na pamięć nie sposób, ale określoną wiedzę posiadać trzeba. Więc jak na spacer po dżungli przystało, bierzemy do ręki maczetę i idziemy mozolnie do przodu, nie starając się po drodze pogłaskać każdego napotkanego zwierzątka i obsiusiać każdego napotkanego drzewa. Proces przygotowania do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych wymaga dokonania pewnej SELEKCJI i posiadania odpowiednich NARZĘDZI.
Proces uczenia się jest procesem złożonym i skomplikowanym. Niestety wielu osobom nauka kojarzy się z typowym szkolnym monotonnym zakuwaniem. Należy sobie uświadomić, że sposoby na zdobywanie wiedzy są różne:
- dużo lepiej kodujemy w pamięci długotrwałej informacje poznane w bezstresowej, przyjaznej atmosferze – stres i wygórowane wymagania nie sprzyjają efektywnej nauce;
- uczymy się dużo efektywniej w grupie, ale małej, a nie w dwudziestoosobowym gwarze;
- łatwiej zapamiętujemy to, co widzimy, niż to, co słyszymy – mózg łatwiej zapamiętuje obrazy, często mówi się, że „myśli obrazami”.
Uczestnictwo w kursie na certyfikat kompetencji zawodowych ma zasadnicze znaczenie w procesie przygotowanie do egzaminu.
Jest tutaj prosta zależność, czym krócej – tym lepiej. To trochę inaczej niż z seksem.
Jeszcze nikt nie wymyślił formy realizacji kursu na certyfikat (choć wiem, że Polsce są takie próby), po którym idziemy prosto na egzamin, bo nie ma potrzeby powtórzenia przekazywanej wiedzy i jej rozbudowania poprzez lekturę materiałów szkoleniowych i ćwiczenia na zadaniach. Nawet, gdyby taki kurs na certyfikat trwał 10 dni!
Przeciętna strona tekstu bez grafiki to 4300 znaków ze spacjami, około 60 wierszy, czyli około 6 slajdów. Jeśli jeden slajd prezentujemy przez ok. 3 minuty to potrzeba na stronę 18 minut. Jeśli nasze materiały szkoleniowe obejmują około 500 stron, to potrzeba na to 9000 minut, czyli 150 godzin, przyjmując po 8 godzin dziennie, daje nam to 18 dni. Owszem, w dziesięciu dniach można się zmieścić pod warunkiem, że treść slajdu będzie czytana, a nie omawiana, no i czytający się nie jąka. Czy o takim kursie przygotowującym do egzaminu marzycie?
Dobry kurs na certyfikat powinien nauczyć rozwiązywania wszystkich typów zadań egzaminacyjnych.
Jeszcze lepszy kurs na certyfikat kompetencji zawodowych powinien szczegółowo przedstawić najtrudniejszy obszar wiedzy, jakim jest problematyka STOSOWANIA norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków.
Bardzo dobry kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych powinien uczulić na pułapki znajdujące się w treści pytań testowych, zwrócić uwagę na specyfikę konstrukcji propozycji odpowiedzi na pytania testowe, a przede wszystkim dać narzędzia pozwalające zrobić OPTYMALNY użytek z posiadanej wiedzy.
Fantastyczny kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników i spedytorów powinien umożliwiać zdanie egzaminu na certyfikat przy PIERWSZYM przystąpieniu do egzaminu.
NASZ KURS SPEŁNIA WSZYSTKIE 4 POWYŻSZE WYMOGI!
CZEMU MIAŁO SŁUŻYĆ TO WPROWADZENIE
Zbyt dużo ludzi spotykam na moich kursach i poza nimi, którzy podchodzili do egzaminu wielokrotnie i nie zdali. To przede wszystkim efekt złego doboru firmy szkoleniowej. Nie można jako jedynymi kryteriami doboru kierować się najbliższym terminem realizacji kursu i jego ceną. To się musi źle skończyć! Dzisiejszy rynek szkoleń na certyfikat kompetencji zawodowych to także firmy-krzaki, ludzie bez nazwisk, nie figurujący w rejestrach przedsiębiorców, Osoby prowadzące zajęcia też bez nazwisk, ale za to super kompetentni. Są także ludzie, którzy wzięli udział w kursie na certyfikat, a następnie w oparciu o cudze materiały sami otwierają firmę szkoleniową. Osobiście znam 2 firmy, które powstały, z grona moich Kursantów, W TEN WŁAŚNIE SPOSÓB. Ja Wam nie bronię wyboru takich firm, jedynie ostrzegam przed konsekwencjami.
JAK ZAPISAĆ SIĘ NA KURS
Warunkiem zgłoszenia udziału w kursie jest przesłanie wypełnionej karty zgłoszenia (najlepiej drogą elektroniczną), a następnie po otrzymaniu faktury pro-forma, dokonanie przelewu opłaty za kurs. Końcowa faktura VAT przekazywana jest na kursie.
Osoby, które zrezygnują z udziału w kursie mają prawo do uczestnictwa w kolejnym kursie bez dodatkowych kosztów, w ramach wniesionej wcześniej opłaty. Mają na to czas 6-ciu miesięcy licząc od daty kursu, w którym nie wzięli udziału.
W przypadku braku możliwości realizacji kursu z przyczyn leżących po stronie Organizatora, następuję zwrot przesłanych przez Uczestników opłat za kurs, najpóźniej dzień po dacie poinformowania o odwołaniu kursu.
A teraz przyszedł czas na naszą ofertę.
Poniżej graficzna prezentacja naszej oferty kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, a pod nią część opisowa.
CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH 3 DNI
W FORMIE MODUŁOWEJ HYBRYDOWEJ
Jako pierwsi w Polsce wprowadziliśmy formułę jednodniowych kursów stacjonarnych, przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, a był to rok 2012 r. Cieszy się ona do dziś zasłużenie olbrzymim zainteresowaniem, choć posiada pewne mankamenty, które po dziewięciu latach jej stosowania zainspirowały nas do istotnych modyfikacji. Wprowadzamy – zgodnie z tradycją, jako pierwsi w Polsce – modułową hybrydową metodę realizacji kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych.
Co wnosi metoda hybrydowa?
Dotychczasową dopołudniową część spotkania, obejmującą:
· informacje o egzaminie, jego przebiegu i formalnościach z tym związanych;
· omówienie materiałów szkoleniowych i metod ich wykorzystania w procesie przygotowania do egzaminu;
· prezentację technik rozwiązywania testów egzaminacyjnych, a następnie sprawdzenie umiejętności posługiwania się nimi podczas ćwiczeń;
· szczegółowe omówienie norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków kierowców oraz wybranych norm dotyczących czasu pracy kierowców
realizują Państwo w domu, w dogodnym dla Państwa czasie, oglądając film, będący wiernym zapisem szkolenia.
Na najważniejszą część kursu, czyli ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, przyjeżdżają Państwo wypoczęci i wyposażeni w niezbędną wiedzę w zakresie wspomnianych norm.
Czas między projekcją filmu a bezpośrednim spotkaniem na kursie – zapewnia Państwu możliwość wyjaśnienia wszystkich wątpliwości, które zrodziły się podczas oglądania filmu – w formie indywidualnej rozmowy telefonicznej, w dogodnym dla Państwa czasie.
Po zakończonym kursie Uczestnicy otrzymywali tzw. pracę domową, czyli dodatkowe zadania doskonalące techniki ich rozwiązywania oraz poszerzające zakres posiadanych umiejętności.
Wspomniana praca domowa jest dostępna zarówno w formie „papierowej” jak i filmowej.
Ma ona na celu podniesienie kompetencji Kursantów w zakresie rozwiązywania zadań na poziom ekspercki, co pozwoli podczas egzaminu czuć się zdecydowanie swobodniej.
Po każdym z trzech modułów kursu mają Państwo możliwość bezpośrednich kontaktów telefonicznych z osobą prowadzącą kurs, aż do zdania egzaminu.
Opłata za uczestnictwo w kursie wynosi netto/brutto 1350 zł i obejmuje:
dostęp do filmów, materiały szkoleniowe (skrypty), pytania egzaminacyjne, zadania egzaminacyjne, oraz certyfikat ukończenia „kursu przetrwania”.
W każdej formule realizowanych przez nas kursów Uczestnicy otrzymują wspomniany wyżej pakiet materiałów wspomagających proces przygotowania się do egzaminu.
CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH 2 DNI W FORMIE WIDEOKONFERENCJI
Jest to próba znalezienia najlepszej formuły przygotowania do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie rzeczy i spedycji. Dopiero teraz, po 28 latach pracy zawodowej w szkoleniach i 20 latach realizacji kursów na certyfikat kompetencji zawodowych, postanowiłem zmierzyć się z tym problemem. Było mi o tyle łatwiej, że jedną z 2 części proponowanej hybrydowej propozycji testuję już ponad 10 lat, w ramach jednodniowych kursów przygotowujących do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych. Efekty tych działań są bardziej niż zadowalające, ale nie wszystkim ta formuła odpowiada. Postanowiłem więc dodać do niej kolejną część, która jest bardzo osobliwą metodą nauczania, aby trafić tym do wszystkich zainteresowanych.
Program, przebieg i metoda przekazu tego kursu jest moim autorskim projektem opartym na zebranych doświadczeniach podczas 20 lat realizacji tych kursów.
Czytaj więcej
Pierwsza zasadnicza kwestia, nad którą proszę się zastanowić:
Ile zapamiętasz z dziesięciominutowego, a Ile z godzinnego monologu?
Ile zapamiętasz z całodniowego, a ile z kilkudniowego monologu?
Pamiętaj! na kursie, bez względu na formę przekazu, nikt Ci wiedzy do głowy nie nałoży.
Druga zasadnicza kwestia, którą proszę przyjąć do wiadomości:
Kurs na certyfikat nie powinien być procesem przekazywania wiedzy,
A PROCESEM UCZENIA SIĘ.
Sam przekaz wiedzy nie oznacza, że ona dociera do adresata, a jeżeli nawet, to czy ją rozumie, a jeżeli tak, to czy się z nią zgadza. Tu są niezbędne następujące relacje: zainteresowanie, zaangażowanie i współpraca Uczestników oraz wiedza i wiarygodność prowadzącego. Pamiętajmy, że współpraca i wiarygodność rozmówców to podstawy harmonijnej komunikacji werbalnej.
Trzecia zasadnicza kwestia, którą warto stosować:
Unikaj kursów, gdzie ktoś Cię będzie uczyć,
poszukaj takiego,
GDZIE TY MOŻESZ SIĘ CZEGOŚ NAUCZYĆ!
Do czego zatem sprowadza się moja propozycja?
Formuła wykorzystuje metody nauczania wg klasyfikacji prof. Wincentego Okonia – polskiego pedagoga, specjalisty w zakresie dydaktyki i pedeutologii, członka rzeczywistego PAN i obejmuje następujące metody:
- podające (uczenie się przez przyswajanie);
- problemowe (uczenie się przez odkrywanie);
- waloryzacyjne (uczenie się przez przeżywanie);
- praktyczne (uczenie się przez działanie).
Kurs trwa dokładnie tyle czasu, ile potrzebuję, aby zrealizować to, do czego jestem Wam niezbędny.
Metoda realizacji kursu
Dwa moduły dopołudniowe – to bardzo intensywne ćwiczenia oraz proces przyswajania norm, stąd dopołudniowa pora ich realizacji. Dwa moduły popołudniowe – to Dyskusja Okrągłego Stołu (DOS), polegająca na swobodnej wymianie poglądów między uczestnikami kursu a prowadzącym, przedstawiającym najważniejsze kwestie każdego z 8 modułów problemowych.
Przebieg kursu
Wspólnie spędzamy z sobą dwa dni po 8 godzin, z przerwą na obiad po czterech godzinach, wg poniższego grafiku:
DZIEŃ PIERWSZY, MODUŁ PIERWSZY DO OBIADU:
- informacje o egzaminie, jego przebiegu i formalnościach z tym związanych;
- omówienie materiałów szkoleniowych i metod ich wykorzystania w procesie przygotowania do egzaminu;
- prezentacja technik rozwiązywania testów egzaminacyjnych, a następnie sprawdzenie umiejętności posługiwania się nimi podczas ćwiczeń;
- ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, dotyczących wyliczania wynagrodzeń i pochodnych oraz zadań związanych z inwestycją opartą na leasingu pojazdów.
DZIEŃ PIERWSZY, MODUŁ DRUGI, PO OBIEDZIE, W FORMULE DOS:
- dostęp do zawodu i rynku przewoźnika;
- prawo cywilne;
- prawo handlowe;
- prawo socjalne.
DZIEŃ DRUGI, MODUŁ TRZECI, DO OBIADU:
- szczegółowe omówienie norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków kierowców oraz wybranych norm dotyczących czasu pracy kierowców;
- ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych w zakresie planowania przewozu drogowego rzeczy;
DZIEŃ DRUGI, MODUŁ CZWARTY, PO OBIEDZIE, W FORMULE DOS:
- normy techniczne i techniczne aspekty działalności;
- bezpieczeństwo drogowe;
- przepisy podatkowe;
- działalność gospodarcza i zarządzanie finansami przedsiębiorstwa.
UCZESTNICY KURSU OTRZYMUJĄ:
- wiarę w to, że są w stanie bez większego problemu poradzić sobie podczas egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych;
- fachową i bardzo szczegółową prezentację norm w zakresie czasów prowadzenia pojazdów, obowiązkowych przerw w prowadzeniu i odpoczynków, a także norm wynikających z ustawy o czasie pracy kierowców;
- przygotowanie metodyczne do rozwiązywania testów egzaminacyjnych;
- doskonałe, bardzo aktualne materiały szkoleniowe w postaci 4 skryptów, pytań egzaminacyjnych oraz zadań problemowych, będących przedmiotem egzaminu;
- certyfikat ukończenia kursu (ładniejszy niż certyfikat kompetencji zawodowych przewoźnika wydawany przez ITS);
- najnowszą wersję oprzyrządowania Magicznego Długopisu Egzaminacyjnego, pozwalającego przenosić się do wirtualnej rzeczywistości, a ponadto zdawać egzamin przy pierwszy podejściu do egzaminu (skuteczny dla ok. 90% Jego Posiadaczy);
- po ukończeniu kursu, wsparcie w procesie doskonalenia umiejętności w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, aż do zdania egzaminu.
Dla zainteresowanych jedynie dopołudniowymi modułami tej formy kursu istnieje możliwość uczestnictwa jedynie w modułach 1. i 3.
Koszt uczestnictwa w tym przypadku wynosi 1100 zł.
Zapisy na kurs
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest przesłanie drogą elektroniczną wypełnionej karty zgłoszenia.
Po uzyskaniu potwierdzenia uczestnictwa w kursie, przelanie opłaty za kurs w oparciu o fakturę pro-forma.
Odpłatność za przygotowanie do egzaminu, w ramach tej formuły kursu, wraz z kompletem materiałów szkoleniowych, certyfikatem ukończenia kursu i długopisem wynosi 1600 zł. Jest to cena całkowita, gdyż jesteśmy zwolnieni z VAT.
Osobą prowadzącą kurs na certyfikat kompetencji zawodowych jest Jan Andrysiak autor formuły realizacji kursu oraz opracowań wszystkich materiałów szkoleniowych.
WYMAGANIA TECHNICZNE DO UCZESTNICTWA W WIDEOKONFERENCJI
Co jest potrzebne, aby dołączać do wideokonferencji
Uczestnicy tej formy przygotowań do egzaminu mają obowiązek instalacji na swoim urządzeniu (PC, laptop, smartfon, tablet) bezpłatnej aplikacji ZOOM, którą po kursie mogą odinstalować. Proces instalacji jest intuicyjny i służymy w tym naszą pomocą.
CERTYFIKAT KOMPETENCJI ZAWODOWYCH ONLINE 3 MODUŁY
Formuła realizacji tego kursu oparta jest na 3 sesjach filmowych, gdzie każdy Uczestnik ma niezależny dostęp do filmów, które może oglądać w domu, w dogodnym dla Siebie czasie z możliwością zatrzymywania bądź powtarzania wybranych elementów filmu, mając przed sobą „papierowe” materiały szkoleniowe dostarczonej wcześniej przesyłką kurierską. Filmy są wiernym odzwierciedleniem szkolenia stacjonarnego, a ich oglądanie nie wymaga wygórowanych parametrów w zakresie zasięgu sieci. Można w nich uczestniczyć na dowolnym urządzeniu z dostępem do sieci, choć najlepszą formę udziału dają komputery stacjonarne lub laptopy. Kurs obejmuje 3 filmy po ok. 3,5 godziny. Po każdym z trzech modułów kursu mają Państwo możliwość bezpośrednich kontaktów telefonicznych lub mailowych z osobą prowadzącą kurs, aż do zdania egzaminu. Bywają one niezbędne, jeśli problematyka prezentowana podczas filmów wymaga dodatkowych wyjaśnień, czy też potrzebują Państwo innego ujęcia problematycznych obszarów wiedzy.
Na realizacje kursu należy przewidzieć 3 dni.
Czytaj więcej
Program kursu obejmuje:
Pierwszy dzień (film nr 1):
- informacje o egzaminie, jego przebiegu i formalnościach z tym związanych;
- omówienie materiałów szkoleniowych i metod ich wykorzystania w procesie przygotowania do egzaminu;
- prezentację technik rozwiązywania testów egzaminacyjnych, a następnie sprawdzenie umiejętności posługiwania się nimi podczas ćwiczeń;
- szczegółowe omówienie norm dotyczących czasów prowadzenia pojazdu, przerw i odpoczynków kierowców oraz wybranych norm dotyczących czasu pracy kierowców
Drugi dzień ( film nr 2):
- ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych w zakresie planowania przewozu drogowego rzeczy.
- ćwiczenia w rozwiązywaniu zadań egzaminacyjnych, dotyczących wyliczania wynagrodzeń i pochodnych oraz zadań związanych z inwestycją opartą na leasingu pojazdów
Trzeci dzień ( film nr 3):
- obejmuje ćwiczenia doskonalące w rozwiązywaniu kolejnej puli zadań egzaminacyjnych
Podczas kursu Uczestnicy pracują na przesłanych wcześniej materiałach szkoleniowych w formie papierowej.
Opłata za uczestnictwo w kursie wynosi netto/brutto 1150 zł i obejmuje:
dostęp do filmów, materiały szkoleniowe (skrypty), pytania egzaminacyjne, zadania egzaminacyjne oraz certyfikat ukończenia kursu.
Zapisy na kurs
Warunkiem uczestnictwa w kursie jest przesłanie drogą elektroniczną wypełnionej karty zgłoszenia.
Po uzyskaniu potwierdzenia uczestnictwa w kursie, przelanie opłaty za kurs w oparciu o fakturę pro-forma. Po wniesieniu opłaty wysyłany są kurierem papierowe materiały szkoleniowe, a po ich dostarczeniu Uczestnik otrzymaniu dane dostępowe do filmu we wskazanym terminie.