gorzów wielkopolski

certyfikat kompetencji zawodowych

Szkolenia

Gorzów Wielkopolski – to zacne stare miasto z bogatymi tradycjami oraz niebywałą dość skłonnością do zmiany nazwy własnej, tego położonego na siedmiu wzgórzach grodu.

Kursy przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników drogowych i spedytorów realizujemy w Gorzowie Wielkopolskim już od wiosny 2009 roku, co dało nam możliwość poznania wielu bardzo sympatycznych ludzi z grona naszych Kursantów, i nie tylko. Kiedyś podczas kursu na certyfikat przewoźnika zdobyłem się na odwagę i zapytałem, dlaczego nazwa miasta brzmi Gorzów Wielkopolski, skoro Gorzów z Wielkopolską ma raczej niewiele wspólnego. Jedna z Kursantek odparła, że wyjaśni mi tę kwestię, jeśli dam się zaprosić na spacer do parku Siemiradzkiego, gdzie wdrapię się wskazanymi schodami na samą górę i odpowiem na pytanie, dokąd one prowadzą? Tak pięknej Pani dałbym się zaprosić na spacer w każde miejsce, wchodząc schodami długimi nawet jak na Szczeliniec, a mam już swoje lata. Na górze entuzjazm już mnie trochę opuścił, a ponadto stwierdziłem, że te schody prowadzą raczej donikąd. Co na to moja przewodniczka? Z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła, że Gorzów ma tyle wspólnego z Wielkopolską co „Dobra zmiana” ze zmianą na dobre, a prowadzi ona dokładnie tam, gdzie te schody. Nie wiem do dziś, skąd tyle pesymizmu u tak pięknej i rezolutnej Młodej Damy, przecież „dobra zmiana” buszowała głównie na wschodzie polski, jeśli idzie choćby o stadniny koni, Puszczę Białowieską i biedne korniki.

No, ale jak spojrzymy całościowo na służbę zdrowia, sądownictwo, edukację, wojsko i policję, przestrzeganie Konstytucji przez Jej strażników, telewizję, placówki kultury, a w zasadzie ich demontaż, afery z KNF, NBP, GetBack-iem, Bartłomiejem M. i podobne błyskawiczne kariery, traktowanie Polski jako wielkiego nieobecnego na salonach europejskich i światowych, to w zasadzie dobre wyniki widoczne są jedynie w ilości rozbijanych samochodów przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, która w zasadzie z ochroną państwa nie ma nic wspólnego, bo chroni urzędników państwowych i lokale, w których oni urzędują, a nie Państwo!. Zatem kto wie, czy do przymiotów wspomnianej pięknej i rezolutnej Młodej Damy nie należałoby dopisać jeszcze jednego – przenikliwości.

I jakoś tak wewnętrznie jestem przekonany, że jeśli doczekamy w Polsce zmian, jakie, trzeba trafu, przechodzi obecnie park Siemiradzkiego, a wyznaczać kierunek tych zmian będą osoby takie, jak ta poznana przeze mnie piękna Gorzowianka, to konie w stadninach przestaną rżeć z rozpaczy, a korniki pokładać się ze śmiechu, zaś coroczna aukcja koni arabskich Pride of Poland będzie prawdziwą Dumą Polski, w której żadna dobra zmiana nie podmieni nocą w nazwie literki „m’ na „p”.

Szkolenia w Gorzowie Wielkopolskim realizujemy w pełnym zakresie naszej oferty szkoleniowej. Więcej o naszych szkoleniach znajdziesz tutaj.

0