gorzów wielkopolski

certyfikat kompetencji zawodowych

Szkolenia

Gorzów Wielkopolski – to zacne stare miasto z bogatymi tradycjami oraz niebywałą dość skłonnością do zmiany nazwy własnej, tego położonego na siedmiu wzgórzach grodu.

Kursy przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników drogowych i spedytorów realizujemy w Gorzowie Wielkopolskim już od wiosny 2009 roku, co dało nam możliwość poznania wielu bardzo sympatycznych ludzi z grona naszych Kursantów, i nie tylko. Kiedyś podczas kursu na certyfikat przewoźnika zdobyłem się na odwagę i zapytałem, dlaczego nazwa miasta brzmi Gorzów Wielkopolski, skoro Gorzów z Wielkopolską ma raczej niewiele wspólnego. Jedna z Kursantek odparła, że wyjaśni mi tę kwestię, jeśli dam się zaprosić na spacer do parku Siemiradzkiego, gdzie wdrapię się wskazanymi schodami na samą górę i odpowiem na pytanie, dokąd one prowadzą? Tak pięknej Pani dałbym się zaprosić na spacer w każde miejsce, wchodząc schodami długimi nawet jak na Szczeliniec, a mam już swoje lata. Na górze entuzjazm już mnie trochę opuścił, a ponadto stwierdziłem, że te schody prowadzą raczej donikąd. Co na to moja przewodniczka? Z rozbrajającym uśmiechem stwierdziła, że Gorzów ma tyle wspólnego z Wielkopolską co „Dobra zmiana” ze zmianą na dobre, a prowadzi ona dokładnie tam, gdzie te schody. Nie wiem do dziś, skąd tyle pesymizmu u tak pięknej i rezolutnej Młodej Damy, przecież „dobra zmiana” buszowała głównie na wschodzie polski, jeśli idzie choćby o stadniny koni, Puszczę Białowieską i biedne korniki.

No, ale jak spojrzymy całościowo na służbę zdrowia, sądownictwo, edukację, wojsko i policję, przestrzeganie Konstytucji przez Jej strażników, telewizję, placówki kultury, a w zasadzie ich demontaż, afery z KNF, NBP, GetBack-iem, Bartłomiejem M. i podobne błyskawiczne kariery, traktowanie Polski jako wielkiego nieobecnego na salonach europejskich i światowych, to w zasadzie dobre wyniki widoczne są jedynie w ilości rozbijanych samochodów przez funkcjonariuszy Służby Ochrony Państwa, która w zasadzie z ochroną państwa nie ma nic wspólnego, bo chroni urzędników państwowych i lokale, w których oni urzędują, a nie Państwo!. Zatem kto wie, czy do przymiotów wspomnianej pięknej i rezolutnej Młodej Damy nie należałoby dopisać jeszcze jednego – przenikliwości.

I jakoś tak wewnętrznie jestem przekonany, że jeśli doczekamy w Polsce zmian, jakie, trzeba trafu, przechodzi obecnie park Siemiradzkiego, a wyznaczać kierunek tych zmian będą osoby takie, jak ta poznana przeze mnie piękna Gorzowianka, to konie w stadninach przestaną rżeć z rozpaczy, a korniki pokładać się ze śmiechu, zaś coroczna aukcja koni arabskich Pride of Poland będzie prawdziwą Dumą Polski, w której żadna dobra zmiana nie podmieni nocą w nazwie literki „m’ na „p”.

Podstawą naszej oferty szkoleniowej jest  jednodniowego kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, o czym w szczegółach tutaj.

Jeśli uważasz, że jeden dzień kursu to za mało na pokazanie mi najciekawszych miejsc w Twoim pięknym mieście, to na temat zupełnie nowego projektu szkoleniowego, dwudniowego kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przeczytasz tu.

Na terenie województwa lubuskiego kursy na certyfikat kompetencji zawodowych realizujemy jeszcze w Świebodzinie i Zielonej Górze.

Kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w Gorzowie Wielkopolskim realizujemy niezmiennie w tym samym miejscu, a jest nim Motel Pintal.

0