zielona góra

certyfikat kompetencji zawodowych

Szkolenia

Zielona Góra – to już ostatnie miasto na trasie mojej wędrówki po miejscach w Polsce, w których mam przyjemność realizować kursy przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, które to kursy w Zielonej Górze prowadzimy już od 2008 roku. Siedząc na skwerze przy ul. Sobieskiego patrzę na pomnik uroczej winiarki, równie piękne kobiety spotykam na ulicach tego zielonego miasta, a jednak jakoś mi tak smutno. Przycupnąłem na ławeczce przy pomniku Bachusa, wokół mnóstwo roześmianych ludzi, a mi nawet tutaj jakoś tak smutno. Sączę resztki letniej już czekolady w klimatycznej i nad wyraz urokliwej Palmiarni, smutek mnie jednak nie opuszcza. Nie znajduję przyczyny tego stanu, choć czuję, że jakiś cierń we mnie tkwi. W poszukiwaniu odpowiedzi pospacerowałem w kierunku Teatru Lubuskiego i trafiłem na afisz z „Wesela” Wyspiańskiego:

 

Miałeś, chamie, złoty róg,
miałeś, chamie, czapkę z piór:
czapki wicher niesie,
róg huka po lesie,
ostał ci się ino sznur,
ostał ci się ino sznur.

 

To piękne miasto zawsze skłaniało mnie do refleksji, więc jest tak i teraz.

Za czasów „Wesela” Wyspiańskiego Polska miała problem z zaborcami, dzisiaj ma też problem, ale z Polakami, bo dajemy się nabierać na kacze, czy też pawie pióra, przypięte do strojów tancerek w okolicy miejsca, gdzie kończą się plecy, a to nieodłączny atrybut KABARETU. Pląsając w upojeniu rozdawanych fantów zapominamy, że to nie wodzirej, a nasze dzieci i wnuki będą płacić za to, co nam, i nie tylko nam się przecież święcie należało.

Kurs przygotowujący do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w Zielonej Górze realizujemy niezmiennie w tym samym miejscu, a jest nim Hotel Aura, który jest jedynym miejscem w tym wspaniałym mieście, gdzie potrafię się uśmiechać, ale to z powodu fantastycznego Personelu, który temu Hotelowi nadaje tak radosny nastrój.

Szkolenia w Zielonej Górze realizujemy w pełnym zakresie naszej oferty szkoleniowej. Więcej o naszych szkoleniach znajdziesz tutaj.

0