Bydgoszcz

certyfikat kompetencji zawodowych

Szkolenia

Bydgoszcz – to największe miasto województwa kujawsko-pomorskiego. O urokach tego pięknego miasta i wspaniałych mieszkańcach opowiadać by można długo. Wiele ciepłych słów na ten temat ma też do powiedzenia francuski podróżnik Gauthier Mear, który wpadł do Bydgoszczy przejazdem, a został tu na ponad pół roku, mało tego, obiecał że tu jeszcze wróci, ale już nie barką a samolotem.

Nie to jednak nas urzekło w Bydgoszczy, kiedy w 2008 roku podjęliśmy decyzję o realizacji w tym mieście kursów przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przewoźników drogowych i spedytorów. Zainspirowała nas mianowicie niespotykana wręcz umiejętność przepowiadania przyszłości przez niektórych bydgoszczan. Już w 1668 roku pewien bydgoszczanin, niejaki Adam Domański, uwzględnił w swym testamencie osoby, zwane wówczas „babami i dziadami”, to taka ówczesna nazwa współczesnego społeczeństwa trochę gorzej sytuowanego, zapisując im w testamencie po 6 zł. Uwzględniwszy inflację za cały ten okres i denominację złotego z 1995 roku, dzisiaj to by było jakieś plus, minus 500 zł. On to przewidział 350 lat do przodu! Ale, ale, on to wsparcie finansował z własnych pieniędzy. A jak jest dzisiaj, „baby i dziady” dostają pieniądze z tego co zostało, po tym, co im wcześniej zabrali. Przyznać trzeba, jest drobna różnica. No ale to nie koniec. Zacny Pan Adam przekazał na szpital fordoński 50 zł i krowę. Skąd ten przewidujący mieszczanin wiedział, że ponad trzysta lat później służba zdrowia będzie leżeć na łopatkach, a jedyny sposób, aby się podniosła to pieniądze za dopłaty do krowy. On już wtedy wiedział, że na każdą krowę będzie można dostać 500+, i to wcale nie z tego, co nam zabiorą, a z pieniędzy unijnych. Szkoda jednak, że Unia jeszcze nic o tym nie wie.

Zdecydowana większość naszych Kursantów uczestniczy w formule jednodniowego kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, o czym szerzej tutaj.

Zupełnie nowym projektem szkoleniowym jest dwudniowy kurs przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, którego opis znajdziesz tutaj.

Na terenie województwa kujawsko-pomorskiego kursy na certyfikat kompetencji zawodowych realizujemy ponadto w: Brodnicy, Inowrocławiu, Toruniu i Włocławku.

Już nawet Gauthier Mear wiedział, że w każdej miejscowości Kujaw i Pomorza można wziąć udział w VIP-owskiej wersji kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych, o czym piszemy tutaj.

Kursy przygotowujące do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych przez cały ten okres realizowaliśmy w Bydgoszczy i okolicy, w kilku ciekawych hotelach. Planowaliśmy przenieś się czasowo na tę zabytkową barkę francuskiego podróżnika, ale odpłynęła, więc lokalizacja kursu przygotowującego do egzaminu na certyfikat kompetencji zawodowych w przewozie osób, rzeczy i spedycji w Bydgoszczy, jest sprawą nadal otwartą.

0